Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki A A A

MENU

Remont niebieskiego szlaku turystycznegoŚroda, 26 sierpnia 2015

Od lipca br. trwa remont niebieskiego szlaku turystycznego między Zamkową Górą a polaną Kosarzyska w Pienińskim Parku Narodowym. Odcinek ten, to fragment popularnej trasy wiodącej z Krościenka nad Dunajcem na Trzy Korony.

W ramach remontu wykonane zostaną między innymi trwałe kamienne schody, murki oporowe, w zniszczonych fragmentach szlaku wymienione zostaną wszystkie elementy drewniane (krawężniki, stopnie, przepusty), wykonana zostanie nowa podbudowa i nawierzchnia z tłuczonego kamienia. Ze względu na trudny teren wszystkie prace wykonywane są bez użycia maszyn. Remontowany odcinek szlaku nie jest zamykany, ale mogą na nim występować okresowe utrudnienia.  Dzięki sprzyjającej pogodzie zakończenie prac możliwe będzie już we wrześniu br.

Remont szlaków, mający na celu poprawę bezpieczeństwa turystów i ograniczenie niszczenia przyrody, prowadzony jest jako jedno z zadań w ramach projektu „LIFE Pieniny PL”.
Do tej pory zakończono remont na dwóch odcinkach o łącznej długości 640 mb. Zakończenie całości prac, wykonanie 1260 mb szlaku, planowane jest na 2016 r.

GALERIA